• تاریخ انتشار : سه شنبه 21 آذر 1402 - 9:00
  • کد خبر : 976
  • چاپ خبر

برکناری بیش از ۶۰ مدیر داخلی به دلیل تخلف!

سخنگوی دولت سیزدهم با بیان اینکه دولت سیزدهم از پیشگامان مبارزه با فساد است، گفت: بیش از ۶۰ مدیر داخلی به دلیل تخلف برکنار شده‌اند. یک نفر از مدیران وزارت بهداشت به دلیل کمبود سرم برکنار شد. مهم این است اگر فساد اتفاق می‌افتاد به آن رسیدگی شود. به گزارش نقدنیوز، علی بهادری‌ جهرمی در برنامه

سخنگوی دولت سیزدهم با بیان اینکه دولت سیزدهم از پیشگامان مبارزه با فساد است، گفت: بیش از ۶۰ مدیر داخلی به دلیل تخلف برکنار شده‌اند. یک نفر از مدیران وزارت بهداشت به دلیل کمبود سرم برکنار شد. مهم این است اگر فساد اتفاق می‌افتاد به آن رسیدگی شود.

به گزارش نقدنیوز، علی بهادری‌ جهرمی در برنامه «پاسخگو در برابر جمهور» که در دانشگاه علوم‌پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، گفت: هنگامی که دولت سیزدهم روی کار آمد دوران پاندمی ویروس کرونا بود؛ به نحوی که روزانه ۷۰۰ نفر به دلیل ابتلاء به کرونا جان خود را از دست می‌دادند.

وی با بیان اینکه هنگامی که دولت مردمی کار خود را شروع کرد، میزان تورم ۶۰ درصد بود و الان به ۳۹ درصد رسیده است، قابل قبول نیست ولی روند کاهشی است، افزود: فضای سنگینی در جامعه حاکم بود که ناشی از نرخ تورم و شکست‌های سنگین در روابط بین‌الملل بود.

سخنگوی دولت سیزدهم با بیان اینکه به دلیل بحران‌ها ناچار بودیم روی بحران‌ها تمرکز کنیم، افزود: ما نه تنها به بحران‌ها توجه کردیم؛ بلکه سایر موارد مثل مسائل حوزه بهداشت را در کانون توجه قرار دادیم.

بهادری جهرمی درباره اقدامات حوزه کرونا گفت: ما با اقدامات خود توانستیم از قعر جدول اقدامات مربوط به کرونا به رده‌های بالای جدول مبارزه با کرونا بیاییم. طی دو سال، میزان تخت‌های بیمارستانی ۱۵ مورد افزایش یافته است؛ به نحوی که حدود ۱۰ درصد تخت‌های بیمارستانی کشور مربوط به ۲ سال اخیر است.

وی گفت: میزان تخت‌های پی‌سی‌یو ۲ برابر شده است. ۵۰۰ طرح درمانی انجام شده که ۱۰۰ مورد مختص مناطق محروم است. همچنین ۵۳ مرکز دندانپزشکی در مناطق محروم ایجاد شده است.

سخنگوی دولت سیزدهم گفت: اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری، افزایش تعداد داروهای تحت پوشش بیمه عشایری و روستایی از ۴۰۰ قلم به ۱۰۰۰ قلم، به صفر رسیدن صف کاشت حلزون گوش و اجرای بومی‌گزینی در آزمون دستیاری بخشی از اقدامات دولت سیزدهم است.

بهادری جهرمی درباره حضور در دانشگاه گفت: طی یک سال گذشته، من در ۷۰ دانشگاه حاضر شده‌ام. همچنین رئیس‌جمهور در ۱۲ دانشگاه حاضر شده است و سایر اعضای دولت با توجه به تخصص خود در دانشگاه‌ها حاضر شده‌اند. حضور اعضای دولت محدود به زمان خاص نمی‌شود و در حد توان انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه استمرار و توسعه جلسات اعضای دولت با دانشگاهیان به مدل مواجه دانشگاهیان وابسته است، گفت: اگر با نیش و کنایه باهم صحبت کنیم و بدانیم که نیش و کنایه می‌شنویم کمتر در دانشگاه‌ها حاضر می‌شویم.

*افزایش تولید خودرو در کشور

سخنگوی دولت سیزدهم درباره سفر استانی رئیس دولت سیزدهم به استان البرز گفت: دستاوردهای متعددی در این سفر حاصل شده است؛ به طور مثال، ۴۰ دستگاه اتوبوس برقی ساخته دانشجویان به شهرداری کرج تحویل داده شد.

وی با بیان اینکه ۵ خودرو غیراستاندارد از خط تولید کنار گذاشته شده‌اند، افزود: خودروهای بی‌کیفیت از خط تولید خارج شده‌اند تا خودرو با کیفیت بالاتر چه به صورت احتراقی و چه به صورت برقی در کشور تولید شود.

بهادری جهرمی با بیان اینکه به ۱.۵ میلیون خودرو به صورت سالانه نیاز داریم، گفت: میزان تولید خودرو سالانه در دولت قبلی معادل ۸۰۰ هزار خودرو بود. سال اول دولت سیزدهم، میزان خودرو تولید سالیانه یک میلیون و ۳۴۱ هزار خودرو بود که این میزان در حال حاضر معادل ۱.۵ میلیون خودرو است.

سخنگوی دولت سیزدهم گفت: حدود ۸۰ تاکسیربرقی به شهرداری تهران تحویل داده‌ایم و ۲۰۰ تاکسی برقی به شهرداری کرج تحویل خواهیم داد. واگذاری خودرو برقی را در ناوگان حمل‌ونقل عمومی آغاز کرده‌ایم که بیشترین اثر در کاهش آلودگی را دارد.

*ساماندهی بازار ارز

وی با بیان اینکه دولت از عبارت «جراحی اقتصادی» استفاده نکرده است، اظهار کرد: این عبارت توسط رسانه‌ها استفاده شد. میزان حجم تجارت خارجی در دولت گذشته معادل ۸۰ میلیارد دلار بود و توانایی ارز نداشت. دولت با قیمت ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان ارز می‌خرید و با قیمت ۴ هزار تومان به واردکننده کالای اساسی واگذار می‌کرد.

بهادری جهرمی با بیان اینکه ما در دولت سیزدهم با سیاست دیپلماسی همسایگی توانستیم حجم درآمد ارزی دولت را افزایش دهیم، افزود: منابع درآمدی عمومی و نفتی دولت افزایش یافته است. ما در دولت توانسته‌ایم با ساماندهی توزیع ارز توانسته‌ایم میزان نرخ ارز را متعادل کنیم. همچنین میزان عرضه و تقاضا ارز متعادل است.

*حذف سقف کارانه پزشکان

وی درباره حذف سقف کارانه پزشکان گفت: وزیر بهداشت برای حذف برداشتن سقف کارانه پزشکان تلاش کرده است و در تصویب مصوبه حذف سقف کارانه پزشکان اقدامات بسیاری انجام داده است.

سخنگوی دولت سیزدهم درباره اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری گفت: اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری به تامین منابع نیاز دارد. اگرچه کارهای ستودنی بسیاری در حوزه سلامت و درمان انجام شده اما میزان اقدامات انجام شده کافی نیست.

*اقدامات دولت در حوزه مسکن

بهادری جهرمی با بیان اینکه دولت وعده ساخت ۴ میلیون مسکن برای ۴ سال داده است، گفت: مسکن به دلیل مغفول ماندن حوزه مسکن طی سال‌های گذشته با مشکلاتی مواجه است. اقدامات متعددی در حوزه مسکن انجام شده است؛ به طور مثال، ۱۵۹ هزار نوسازی در بافت فرسوده انجام شده است.

وی درباره وعده دولت سیزدهم در ارتباط با ساخت مسکن گفت: ما در نظر داریم که ۵۰۰ هزار مسکن در دو بخش شهری و روستایی بسازیم که مجموع آن به یک میلیون می‌رسد. در حال حاضر، ۴۵۰ هزار زمین تخصیص یافته است. برخی از افراد متقاضی خود دارای یک ملک قدیمی هستند که به عنوان زمین درنظر گرفته می‌شود و باید اقدامات دیگر را انجام دهیم.

*گشت ارشاد مدیران فعال است

سخنگوی دولت با بیان اینکه دولت سیزدهم از پیشگامان مبارزه با فساد است، اظهار کرد: بیش از ۶۰ مدیر داخلی به دلیل تخلف برکنار شده‌اند. یک نفر از مدیران وزارت بهداشت به دلیل کمبود سرم برکنار شد. مهم این است اگر فساد اتفاق می‌افتاد به آن رسیدگی شود. ما در دولت سیزدهم اصلی‌ترین عامل مبارزه با فساد هستیم.

بهادری جهرمی درباره اختلاس چای دبش گفت: براساس قوانین، مدت زمان تعهدات ارزی یک سال و ۶ ماه است و اگر پس از این بازه زمانی یک مجموعه به تعدات خود عمل نکند به عنوان فساد شناسایی می‌شود. چای دبش، اولین محموله را وارد نکرده و به عنوان مجرم شناسایی شده است.

وی ادامه داد: دستگاه قضا در موضوع رسیدگی به متخلفان با دولت همکاری می‌کند. وقتی با فرد فاسد برخورد می‌شود اینطور مطرح نکنیم چرا با فساد برخورد نمی‌شود.

*استفاده از ظرفیت مردم

سخنگوی دولت با بیان اینکه سفرهای استانی از جنبه‌های مردمی‌بودن دولت به حساب می‌آید، گفت: حضور در داروخانه ۱۳ آبان و شنیدن مشکلات دارویی از زبان مردم به عنوان بخشی از اقدامات مردمی بودن دولت به حساب می‌آید.

بهادری‌جهرمی با بیان اینکه میزان کشت گندم از ۴.۵ میلیون تن به ۱۰.۵ میلیون تن رسیده است، اظهار کرد: این موضوع تحت حمایت‌های دولت و به وسیله مردم انجام شده است.

وی ادامه داد: میزان صادرات محصولات غیرنفتی از ۸۰ میلیارد دلار به مرز ۱۱۲ میلیارد دلار رسیده است. این موضوع نیز تحت حمایت دولت صورت گرفته است. ما با حمایت‌های خود توانسته‌ایم میزان صادرات را افزایش دهیم؛ به طور مثال، اصلاح صادرات فلفل دلمه‌ای به روسیه بخشی از  اقدامات انجام شده در زمینه تجارت است.

*رفع ناترازی بانک‌ها

سخنگوی دولت با بیان اینکه در اولین سال از تشکیل دولت سیزدهم در جهت حذف ناترازی بانک‌ها گام برداشته‌ایم، گفت: میزان رشد نقدینگی پول‌ بانک معادل ۴۰ درصد بود که این میزان به ۲۶ درصد کاهش یافته است. در حال حاضر، تنها یک بانک زیان‌ده داریم.

وی ادامه داد: رفع ناترازی بودجه از دیگر اقدامات انجام شده توسط دولت است.

بهادری جهرمی درباره افزایش ظرفیت رشته‌های پزشکی گفت: زیرساخت‌های لازم برای افزایش ظرفیت رشته پزشکی به صورت بالفعل وجود ندارد. اقدامات دولت در زمینه بهداشت و درمان شایسته است. موضوع افزایش ظرفیت با هدف استخدام در مناطق محروم و دورافتاده است.

سخنگوی دولت درباره افزایش دریافتی دانشجویان دستیاری گفت: حق‌الزحمه دانشجویان دستیاری از ۳ میلیون تومان به ۶ میلیون تومان رسیده است. اگرچه این مبلغ ناچیز است؛ اما بیانگر اقدامات دولت در جهت تبعات اقدامات سال‌های گذشته است.

*دوقطبی شدن جامعه

وی درباره دو قطبی‌شدن جامعه گفت: وقتی عملکرد بدی داشته باشیم. ما باید از دو قطبی شدن جلوگیری کنیم؛ وقتی دولت دیوار میان خود و جامعه را برمی‌دارد، از دو قطبی شدن جلوگیری می‌کند.

*توجه به غزه

بهادری جهرمی درباره توجه به مسائل غزه گفت: جامعه نخبگان ایران فقط به مسائل امروز و فردا توجه نمی‌کند؛ بلکه دیدگاه فراتر از بازه زمانی محدود دارد. همچنین جامعه نخبگانی ایران محدود به جامعه پیرامونی خود نیست و به دیگران هم توجه می‌کند. به همین دلیل است که به غزه توجه می‌کنیم.

سخنگوی دولت درباره توزیع سود سهام عدالت گفت: موضوع پرداخت سود به دهک‌های پایین جامعه در لایحه بودجه پیش‌بینی شده است. این موضوع در راستای ارتقاء عدالت است.

لینک کوتاه

برچسب ها

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 5 در انتظار بررسی : 5 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.